Pokojowa runda 2.1

Jeszcze nie opadły emocje po ekscytujących partiach i niespodziankach pierwszej rundy, a już  dziś o 11.00 zaczęły się ćwierćfinały. W trzech meczach pojedynki zakończyły się remisem, a tylko w jednym partia zakończyła się zwycięstwem jednej ze stron.

W partii pomiędzy arcymistrzem Grzegorzem Gajewskim (KSz “HETMAN” Katowice) a arcymistrzem Marcinem Dziubą (Wieża Pęgów), arcymistrz reprezentujący Katowice przez większą część partii miał przewagę pozycyjną. Po kilku wymianach powstała końcówka z gońcami równopolowymi i zawodnicy zgodzili się na remis.

Kolejny mecz ćwierćfinałowy to bratobójcza rozgrywa pomiędzy zawodnikami klubu (KSz Stilon Gorzów Wlkp.) – arcymistrzami Kacprem Piorunem i Michałem Krasenkowem. Od początku partia miała pokojowy przebieg. W końcówce wydawało się, że grający białymi Piorun ma pewne szanse, by zwyciężyć w dzisiejszej partii, jednak ostatecznie zawodnicy powtórzyli posunięcia i podpisali remis.

Remisem zakończyła się również partia pomiędzy arcymistrzem Danielem Sadzikowskim (UKS przy SP 8 Chrzanów) a arcymistrzem Jackiem Tomczakiem (Akademia Szachowa Gliwice). Grający białymi Tomczak przez całą partią miał inicjatywę, jednak podobnie jak w innych partiach rundy drugiej (odsłony pierwszej), powstała remisowa końcówka i zawodnicy zgodzili się na podział punktów.

Dziś zwycięstwo odniósł jedynie arcymistrz Bartłomiej Heberla (ŻTMS “Baszta” Żnin) w pojedynku z rewelacją pierwszej rundy, mistrzem międzynarodowym Pawłem Teclafem (KKS Ormuzd Kartuzy). Od  samego początku arcymistrz zagrał bardzo aktywnie, dzięki czemu szybko uzyskał przewagę. Inicjatywy nie oddał już do końca i w bardzo dobrym stylu wygrał partię z młodym zawodnikiem.

Jutro o godz. 11:00 rozpocznie się ćwierćfinałowa partia rewanżowa, w której, by znaleźć się w półfinale jedynie arcymistrz Heberla może pozwolić sobie na remis. Pozostali zawodnicy muszą wygrać, lub próbować swoich sił w dogrywkach zaplanowanych na godz. 19:00. Kibiców z pewnością czeka emocjonujący dzień! Serdecznie zapraszamy do śledzenia rozgrywek na kanale YouTube Polskiego Związku Szachowego.